"Laboratoria przyszłości". Demonstracja i omówienie. To kolejne szkolenie online, w którym uczestniczyli w dniu 4.10.2022 r. nauczyciele sieciowcy (26 osób) z pułtuskiej biblioteki. Szkolenie to było źródłem informacji dla nauczy-cieli, którzy poszukują wiedzy na temat sprzętu oraz sposobów ich wykorzystania w procesie uczenia się uczniów. Spotkanie było szkoleniem pokazującym obsługę typowego modelu drukarki 3D. W założeniu miało ono także zainspirować do jego korzystania w edukacji szkolnej, bibliotece, przedszkolu, wskazując możliwości jego wy-korzystania. Prowadzący Waldemar Grabowski przekazał również zasady pracy z narzędziami studia filmowego i na co trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Nadmienił o sposobach wykorzystania studia nagrań w szkole. Elektronika to następny punkt spotkania. Laboratorium elektroniki to pakiet, w skład którego wchodzą elementy pozwalające na wykonanie konkretnych ćwiczeń z kursu lutowania (stacja lutownicza z gorącym powietrzem) itp. Nauczyciel może korzystać z Laboratoriów elektroniki na lekcjach – wprowadzając uczniów w świat omów, woltów i amperów (mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami) jak i na kołach zainteresowań.

Po szkoleniu uczestnicy na bieżąco mogli konsultować z koordynatorem sieci swoje uwagi i spostrzeżenia na temat szkolenia, za pośrednictwem Messengera.