Inspiracje plastyczne na cztery pory roku
- to tematyka warsztatów dla nauczycieli, jakie w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się w Bibliotece Pedago-gicznej, w środę 10 maja br. Poprowadziła je Pani Cecylia Hanna Wróblewska, nauczycielka z wielo-letnim stażem pedagogicznym, która na co dzień pracuje w Samorządowym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Serocku.
Przez wzgląd na prezentowane formy plastyczne oferta szkoleniowa dedykowana była nauczycielom z terenu powiatu pułtuskiego, którzy zawodowo związani są z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.
Zaprezentowane przykłady twórczości plastycznej, oprócz ciekawej formy artystycznej, znakomicie wpisały się w tematykę pracy dydaktycznej przedszkola, świetlicy czy edukacji wczesnoszkolnej, kładąc nacisk na rozwój sprawności manualnej dziecka (małą motorykę), kreatywności lub też wspomagając rozwój intelektualny wychowanków i uczniów (rozwój mowy i myślenia).
Spotkanie wyzwoliło dużo dobrej energii i zadowolenia wśród uczestniczek. Wynikało to nie tylko z samej radości tworzenia, ale także z oryginalnych pomysłów prowadzącej, która na bieżąco udzielała sprawdzonych rozwiazań wykonania poszczególnych etapów prezentowanych form, a także cennych wskazówek merytorycznych, na temat wykorzystania prezentowanych przykładów w pracy zawodowej nauczycielek.
Koleżeńska, twórcza atmosfera sprzyjała wymianie doświadczeń.

Część pierwsza warsztatów, równie atrakcyjna, miała miejsce jeszcze przed pandemią (patrz tutaj).
Zadanie koordynowała Joanna Sobocińska, kierownik Filii.