Dnia 11 maja odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku „Poezja w oczach dziecka”. Po raz kolejny w jury jako przewodnicząca zasiadła Dorota Karkowska oraz Jolanta Skrzydlak - logopeda i Ewa Kowalczyk – sekretarz redakcji Powiatowej Gazety Pułtuskiej. W konkursie udział wzięło 13 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych (3-4 latki oraz 5-6 latki). Po długich konsultacjach i zliczeniu punktów, biorąc pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, strój) wyłoniono zwycięzców:

W kategorii 3-4latków:
I miejsce zajęła Amelia Mroczek z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola  im. Świętej Rodziny w Pułtusku, opiekun p. Małgorzata Chimkowska,
II miejsce – Adrian Koński - Niepubliczne Przedszkole „Urwis” w Pułtusku , opiekun p. Małgorzata Kowalczyk,
III miejsce – Julia Rachuba – Przedszkole Miejskie nr 3 w Pułtusku, opiekun p. Monika Nieroda.
W kategorii 5-6latków:
I miejsce zajęli: Amelia Żuk i Bartosz Prusek – Przedszkole Miejskie nr 5 w Pułtusku, opiekun
– p. Róża Makowska,
II miejsce – Filip Nowosielski – Przedszkole Miejskie nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku,
opiekun p. Małgorzata Karasiewicz,
III miejsce - Zuzanna Czarnecka – Niepubliczne Przedszkole „ Miniland” w Pułtusku,
opiekun p. Kamila Jenoch-Włodarczyk.

Piękne nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatora konkursu wręczyła przewodnicząca jury, która na zakończenie powiedziała: „Komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem talentów, ekspresji i kreatywności przedszkolaków. Wiersze najpopularniejszych poetów dla dzieci (Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Hanny Niewia-domskiej czy B. Kosutch) recytowaliście wyraźnie, głośno, z właściwą intonacją i akcentem. To dzięki waszej pięknej deklamacji mogliśmy dziś w tym przedszkolu poczuć powiew ciepłego wiosennego wiatru, zapach kwitnących wkoło kwiatów i usłyszeć cudowny ptasi śpiew.”