W bieżącym roku szkolnym jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W nawiązaniu do kierunków polityki oświatowej nasza placówka przystąpiła do projektu wspierania czytelnictwa m. in. poprzez pedagogizację rodziców w placówkach oświatowych. Tematem spotkań które poprowadziła Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku był wpływ rodziców na kształtowanie kompetencji czytelniczych dzieci, dlaczego warto zainwestować w czytanie. Wygłaszająca prelekcję zwróciła uwagę na dominującą rolę domu rodzinnego, który ma za zadanie stworzyć właściwy klimat do obcowania młodego czytelnika z książką, ma ukazać jej wartość i użyteczność, wyrobić pożądane nawyki i doradzać na miarę swoich możliwości i posiadanej wiedzy oraz umiejętności. Podała najważniejsze powody dla których warto dzieciom czytać książki. Przytoczyła opinie i rady psychologów, którzy zalecają m.in. czytanie na głos dziecku w każdym wieku, także nastolatkowi. Zacytowała słowa Jima Trelease "Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji…" Rodzice obejrzeli również prezentację multimedialną na w/w temat oraz otrzymali foldery w których znaleźli tytuły najpiękniejszych i wartościowych książek do codziennego czytania zarówno dzieciom jak i w późniejszym okresie życia do samodzielnego czytania.