W dniu 15.02.2022r. odbyły się warsztaty z bajkoterapii, które poprowadziła Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz. Studentki III roku Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie poznały metody pracy z bajką oraz Magiczny Dywan – interaktywną pomoc dydaktyczną również do wykorzystania na zajęciach z biblioterapii. Otrzymały od prowadzącej scenariusze lekcji, zdobyły wiedzę jak prowadzić zajęcia, jak dobrać rodzaj bajki terapeu-tycznej do konkretnego problemu dziecka. Zapoznały się z literaturą naukową i czasopismami  znajdującymi się w bibliotece.
Na kolejnym spotkaniu pod czujnym okiem nauczyciela bibliotekarza same poprowadziły dla ucznia szkoły podstawo-wej zajęcia z opowiadaniem terapeutycznym, wykorzystując wcześniej poznany Magiczny dywan.
Bajkoterapia to metoda, która korzystnie wpływa na różnego rodzaju trudne sytuacje oraz pomaga rozwiązywać życiowe problemy dzieci i młodzieży. Dzięki mocy słów oraz historii zawartych w bajkach możemy wywoływać pewne emocje, eliminować niepożądane zachowania, zapewniać wsparcie.