W czwartek 14 listopada 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym im. Krasnala Hałabały w Serocku odbył się cykl spotkań z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych przeprowadziła nauczyciel bibliotekarz Joanna Sobocińska, na zaproszenie wychowawczyni Cecylii Hanny Wróblewskiej.
Prowadząca zaprezentowała dzieciom i nauczycielom "Legendę o Bazyliszku" oraz wybrane bajki, m.in. braci Grimm: „Królową Pszczół”, „O wilku i siedmiu koźlątkach” a także bajkę ekologiczną - „Przygody pingwina Pingo: nieznośne śmieci w oceanach”.
Zaletą Teatrzyku Kamishibai - „papierowego teatru” japońskiego - jest odczytywanie gotowego tekstu (z odpowiednią intonacją) połączonego z pokazem obrazów, co wielozmysłowo wpływa na wyobraźnię odbiorcy i przenosi go w inny, magiczny świat. Teatrzyk zachęca dzieci do czytania, doskonali umiejętność opowiadania. Atrakcyjna pomoc dydaktyczna dobrze posłużyła krzewieniu wartości wśród przedszkolaków, co było głównym zamysłem prowadzącej, zaś prezentowane bajki uczą jak odróżnić dobro od zła, wyzbywają egoizmu, uwrażliwiają na cierpienie innych...