W pierwszej dekadzie maja naszą placówkę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, dla których zajęcia w ramach Tygodnia Bibliotek, pt. „Podróż w świat fantazji” przeprowadziła bibliotekarz Patrycja Siemek.

Główne cele spotkania:
- zachęcanie dzieci do czytania;
- rozwijanie kreatywności i wyobraźni;
- zachęcanie do współpracy w grupie.

Na początku zajęć przedszkolaki znakomicie współpracowały podczas zabaw z wykorzystaniem Magicznego Dywanu - interaktywnej pomocy dydaktycznej. Najmłodsi przenieśli się w wodny świat pełen rybek, żabek i meduz, gdzie musieli wykazać się dobrą orientacją przestrzenną oraz koordynacją wzrokowo-ruchową. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy w łapanie baloników i szukanie zwierzątek po śladzie podczas, których ćwiczyły swój refleks i koncentrację. Na koniec maluchy mogły się wyciszyć i zrelaksować grając na interaktywnym pianinie i przechadzając po niebie pełnym gwiazd.

Podczas drugiej części spotkania wychowankowie wysłuchali bajki pt. „Nie lubię książek. Koniec i kropka.” Autorstwa  E. Perry i S. Davey, opowiadającej historię dziewczynki, która pokochała czytanie. Bajka ta uświadamia dzieciom, iż dzięki książkom mogą przeżywać wspaniałe przygody i przenosić się oczyma wyobraźni do różnych światów. W myśl hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka - świat w jednym miejscu” najmłodsi uczniowie „podróżowali” po świecie literatury dziecięcej oraz ucząc się przez zabawę przy pomocy mówiącego pióra Albik i interaktywnych książeczek. Dzieci chętnie odgadywały zagadki, opowiadały o nawykach czytelniczych i współpracowały przy zabawach logicznych.

Zarówno kolorowe książki jak i Magiczny Dywan przeniosły dzieciaki w świat pełen fantazji i pokazały, że w bibliotece można się wiele nauczyć i świetnie bawić. Tak wiele przygód, tak wiele wrażeń w jednym miejscu zwanym biblioteką.
Jak głosi hasło Tygodnia Bibliotek na rok 2022 : „Biblioteka - świat w jednym miejscu”.