W ramach realizacji obchodów Dnia Głośnego Czytania dnia 28.09.2022 r. wychowankowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyli w spot-kaniu edukacyjnym, które miało na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozbu-dzenie zainteresowania książką. Zaproszona do udziału w spotkaniu  Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz przybliżyła zgromadzonym sylwetkę Janiny Porazińskiej patronki tej akcji oraz po krótce jej twórczość. Słuchacze poznali także  inną znaną autorkę  bajek i wierszy dla dzieci - Joannę Papuziń-ską. Wybrane i zaprezentowane fragmenty książki Asiunia i wiersz Prawda Joanny Papuzińskiej odwoływały się do wartości takich jak: prawda dobro i piękno. Czytający tego dnia wychowawcy, rodzic, wychowankowie, nauczyciel bibliotekarz, przyciągnęli uwagę słuchających na w/w wartościami i kierowanie się nimi na co dzień. W spotkaniu edukacyjnym wykorzystano również wiele metod aktywi-zujących: krzyżówkę z hasłem „Dobroć”, technikę niedokończonych zdań, burzę mózgów”, plansze edukacyjne, symbole dobroci oraz stacje zadaniowe. Różnorodność zastosowanych metod uatrakcyjniła spotkanie i zachęciła wychowanków do pracy umysłowej. Przy rozwiązywaniu zadań wykazali się dużą pomysłowością i wiedzą. Działania zintegrowały  wychowawców, rodziców i wychowanków wokół promocji czytelnictwa.

Biblioteka nasza jest placówką, która od wielu lat współpracuje z SOSW i chętnie włącza się w działania ukierunkowane na czytanie i poznawanie literatury dziecięcej i młodzieżowej.