Głównym celem zajęć, które odbyły się w pułtuskiej czwórce było uzmysłowienie przedszkola-kom, że dobroć i prawda to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozy-tywnych relacji międzyludzkich. Zgromadzeni wysłuchali przepięknej i mądrej bajki tera-peutycznej pt. ”Ciepłe i puchate” w wykonaniu Doroty Karkowskiej nauczyciela bibliotekarza. Była rozmowa na temat: co to są ciepłe i puchate oraz zimne i kolczaste słowa. Wymiana myśli uświadomiła wszystkim, że słowa są nieprzewidywalne, mogą sprawiać radość, ale również mogą zranić. Kolejnym punktem zajęć było stworzenie miasta dobroci i życzliwości. Dzieci wycinały i kolorowały oraz przypinały do plakatu scenki ukazujące życie w królestwie gdzie panuje dobroć, życzliwość, uśmiech i zgoda.
To były piękne chwile pełne pozytywnych emocji. Sześciolatki świetnie się bawiły i nauczyły się dużo o sobie, a dobre puchate słowa zapewne zagoszczą   u nich na długo.