W dniu 10 listopada 2022 r. spotkanie edukacyjne on-line z okazji Święta Niepodległości dla Przedszkolaków z ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku poprowadziła Dorota Karkowska - nauczyciel bibliotekarz. Przedszkolaki wysłuchały legendy dotyczącej powstania naszego kraju "O Lechu, Czechu i Rusie" oraz krótkiej, dostosowanej do wieku opowieści na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Po czym odpowiadały na pytania (Kim byli dla siebie Lech, Czech, Rus?, Co zmusiło ludzi do opuszczenia miejsca, które zamieszkiwali do tej pory?, W jakich kierunkach wyruszyli bracia szukając możliwości życia dla ludzi?, Jakie zdarzenie było podstawą podjęcia decyzji o pozostaniu w wybranym przez Lecha miejscu?). Poznały barwy i symbole narodowe Polski. Zadaniem najmłodszych było także odkodowanie (pokolorowanie) Orła Białego - godła Polski. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy.
Odświętne stroje dzieci polskich i uczęszczających do tej grupy dzieci ukraińskich oraz dekoracja niepodległościowa uczyniły ten dzień niezwykle radosnym i pięknym.