W tym roku przypada sto pięćdziesiąta rocznica urodzin Stefana Żeromskiego. Jest zatem dobra okazja, aby przypominać sobie i młodzieży tego znakomitego pisarza, a najlepszym do tego miejscem jest biblioteka.
29 stycznia w świat Żeromskiego i jego twórczości zabrali nas uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Realizując projekt „Czytam, więc jestem” pod kierunkiem swoich nauczycielek: Anny Świerczewskiej, Doroty Sobocińskiej, Mirosławy Maliszewskiej i Aleksandry Lasockiej, przygotowali piękny wieczór literacki „Żeromski wczoraj i dziś”,  który można było obejrzeć w siedzibie naszej biblioteki. W stylowej scenerii, przy świecach zebrana publiczność mogła podziwiać talenty muzyczne i aktorskie pułtuskich uczniów. Wielkie brawa dla artystów, ich nauczycieli i rodziców. Obecni na uroczystości goście byli pod wrażeniem stworzonego przez młodzież klimatu… Najlepiej wyraziła to w ciepłych słowach Pani Aldona Łaszczyk – nauczycielka, koneserka i znawczyni literatury, nasza wierna czytelniczka, która powiedziała: "Jestem wzruszona, a Wy wspaniali...! Przypominacie gimnazjalistów z Klerykowa - bohaterów "Syzyfowych prac"..."
Trochę żal, że sroga aura zimowa uniemożliwiła niektórym zaproszonym gościom dotarcie do biblioteki. Tym bardziej doceniamy obecność Pana Wojciecha Dębskiego - Burmistrza Miasta Pułtusk i Pana Andrzeja Doleckiego – Wicestarosty Powiatu, kłaniamy się nisko i dziękujemy za przybycie. Dziękujemy także wszystkim pozostałym gościom i zapewniamy, że są Państwo zawsze mile widziani w naszych progach.

Wszystkim zainteresowanym polecamy:
http://zeromski.mnki.pl/pl/stefan_zeromski/biografia/ Stefan Żeromski - Biografia - Muzeum Narodowe
w Kielcach
                                                                                                                 Więcej zdjęć w GALERII.