W czwartkowy wieczór, 22 lutego, w pułtuskim kinie „Narew”, odbył się benefis Adriany Szymańskiej, poetki, eseistki, krytyka literackiego, tłumaczki, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Okazją do świętowania był podwójny jubileusz: 75 urodziny i 50-lecie twórczości Pani Adriany.
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście ze świata kultury i sztuki, władze miasta Pułtusk, grono przyjaciół, znajomych, rodzina oraz liczna grupa miłośników poezji. Wśród zaproszonych gości znalazła się również nasza koleżanka, Joanna Sobocińska, która miała przyjemność osobiście złożyć najlepsze życzenia i gratulacje Jubilatce, wysłuchać pięknej poezji w interpretacji aktora Andrzeja Ferenca i samej autorki oraz obejrzeć spektakl w wykonaniu Grupy 25.
Pomysłodawczynią i główną organizatorką wspaniałej uroczystości była wieloletnia przyjaciółka pisarki, pułtuszczanka – Dorota Polewaczyk, która wraz z grupą zaprzyjaźnionych osób, po mistrzowsku przygotowali i uczcili podwójny jubileusz pisarki, od 2002 r. także pułtuszczanki, Adriany Szymańskiej.
Spotkanie było znakomitą okazją do zakupu wybranego tomiku poezji lub powieści, ze specjalną dedykacją autorki.
Życzymy Jubilatce wielu twórczych i wspaniałych lat w zdrowiu i radości, zwł. z obcowania z pięknem okalającej przyrody i ludźmi, jakich spotkała lub spotka na swojej drodze.

(Źródło: zbiory własne oraz portal on-line Pułtuskiej Gazety Powiatowej; dostęp: 28.02.2018 r.)