Już po raz 9 odbyły się Warszawskie Targi Książki, w których udział wzięło blisko 800 wystawców z 32 krajów. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI.
Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupić książki, ale też zdobyć autografy ulubionych autorów bądź uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach, m.in. spotkaniach z autorami, deba-tach, konferencjach, warsztatach, wydarzeniach artystyczno-literackich, nagrodach literackich, wystawach, itp. …
Bogaty program imprezy rozłożony został na cztery dni (17-20 maja), dając możliwość osobom zainteresowanym uczestniczenia w licznych formach i wydarzeniach.
Tegoroczna edycja, poza specjalnym programem poświęconym stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości, została wzbogacona o trzy nowe obszary tematyczne: strefę kryminału, strefę fantastyki i strefę górską.
W Warszawskich Targach Książki udział wzięła również nauczyciel bibliotekarz Joanna Sobocińska, która oprócz zwiedzania stanowisk wydawniczych miała przyjemność uczestniczenia w ogłoszeniu listy utworów nominowanych do Nagrody literackiej im. Janusza Zajdla  za rok 2017.


Nagroda Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla, zwana potocznie Nagrodą Zajdla lub Zajdlem – to polska coroczna nagroda literacka w dziedzinie fantastyki, przyznawana przez uczestników konwentu Polcon najlepszym polskim utworom literackim wydanym w poprzednim roku kalendarzowym. Głosowanie i wręczenie nagród odbywa się co roku, podczas Polconu (najstarszego i przez lata największego polskiego konwentu fanów fantastyki; Polcon jest imprezą wędrowną, co roku odbywa się w innym miejscu, organizowany przez lokalny klub fantastyki).
Nagroda Fandomu polskiego ma swój początek w powołanej na spotkaniu klubów fantastyki w 1984 roku w Łodzi nagrodzie Sfinks. W 1985 r. w Świnoujściu ustalono, że nagroda przyznawana będzie na każdym Polconie. Pierwszym laureatem został Janusz A. Zajdel za powieść "Paradyzja". Zajdel zmarł 19 lipca 1985 r. i po jego śmierci, decyzją klubów, Nagroda otrzymała swoją obecną nazwę. Wręczana jest zazwyczaj przez Jadwigę Zajdel, wdowę po pisarzu, która objęła nad nią honorowy patronat.

Od 1992 Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach – powieść i opowiadanie.

W kategorii POWIESC nominację do nagrody otrzymali:
Anna Kańtoch  Niepełnia
Rafał Kosik  Różaniec 
Marta Krajewska  Zaszyj oczy wilkom 
Paweł Majka  Wojny Przestrzeni 
Artur Olchowy  Czarownica znad Kałuży 


W kategorii OPOWIADANIE nominowani zostali:
Leszek Bigos  Ecce Homo 
Dawid Cieśla  Diabolus ex Machina 
Marta Kisiel  Szaławiła 
Magdalena Kucenty  #Eudajmonia 
Przemysław Zańko  Chwała 

Laureatów poznamy podczas uroczystości zamknięcia ogólnopolskiego konwentu miłośników fantasty-ki Polcon 2018 14 lipca 2018 roku w Toruniu, na który zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Więcej szczególów można znaleźć na stronie http://zajdel.art.pl/aktualnosci.html