1 marca 2022 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Praca krojona na miarę moich możliwości”. Organizację konkursu objął patronatem honorowym Starosta Pułtuski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Pułtuska Gazeta Powiatowa, zaś instytucjami wspierającymi organizację konkursu były: Biblioteka Pedagogiczna w Ciechano-wie Filia w Pułtusku, Powiatowy Urząd Pracy w Pułtusku, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pułtusku. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wyobrażeniem i wiedzą o wymarzonym zawodzie, który uczniowie chcieliby wykonywać w przyszłości.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło łącznie 116 prac z 39 placówek specjalnych z całego kraju, m. in. z Karkowa, Rzeszowa, Legnica, Gdańska, Częstochowy, Gorzowa Wielkopolskiego. W I kategorii klas I-IV szkół podstawowych specjalnych napłynęło 17 prac, w II kategorii klas V-VIII szkół podstawowych specjalnych - 38 prac, natomiast w III kategorii klas I-III szkół przysposabiających do pracy - 61 prac. Nagrody – gry edukacyjne dla trzech laureatów ufundowała nasza placówka.