W poniedziałek 30.01.2023 r. obyło się kolejne szkolenie dla uczestników sieci współpracy i samokształcenia. Na spotkaniu nauczyciele poznali tajniki programu Canva. Program ten służy do tworzenia materiałów graficznych. W części teoretycznej omówiono funkcje Canvy (darmowe zakładanie konta, poznanie opcji Canvy darmowej, Pro i dla edukacji, jak otrzymać dostęp do Canvy dla edukacji za darmo, zapoznanie z menu strony głównej, rodzaje szablonów, opcje wyszukiwania szablonów projektów, funkcje menu lewego i menu górnego, dodawanie do projektu zdjęć, tekstów itp. W części praktycznej zgromadzeni tworzyli własne grafiki. Nadmienić trzeba, że odbywały się również indywidulane szkolenia w celu utrwalenia zdobytej wiedzy.
Szkolenie poprowadziły: Dorota Karkowska koordynator sieci i Patrycja Siemek nauczyciel bibliotekarz.