Biblioteka Pedagogiczna w Pułtusku, jak co roku włącza się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dnia 29 września Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz udała się do pułtuskiej czwórki by z uczniami i dla uczniów czytać wiersze o tematyce rodzinnej w oparciu o książki - Mój tata ma brata czyli rymowanki o rodzinie Grzegorza Strzebońskiego, Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem Małgorzaty Starzał-kowskiej. Nie zabrakło miniwykładu o głośnym czytaniu i jego zaletach. Zaproszona powiedziała „Oswajamy się ze swoim głosem i rozwijamy piękną mowę, stymulujemy nasz mózg i rozwijamy kreatywność oraz wzbogacamy nasze słownictwo".
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania.