We wrześniowe przedpołudnie bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. II PSP nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, dla których zajęcia pt. Edukacyjne zabawy na Magicznym dywanie poprowadziła nauczyciel bibliotekarz Patrycja Siemek.
Główną atrakcją zajęć był „Magiczny Dywan”-  interaktywna pomoc dydaktyczna. Aby wykonać zadania uczniowie musieli wykazać się znakomitym refleksem i zręcznością.
Podczas gier takich jak „Baloniki”, czy „Meduzy” nasi goście ćwiczyli motorykę dużą, orientację przestrzenną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Podczas gier sportowych: „Tenis” i „Piłka nożna” uczniowie mogli wzmocnić umiejętność współpracy w grupie, co świetnie im się udało.
Zabawy aktywizujące przeplatane ćwiczeniami relaksacyjnymi i wyciszającymi miały na celu wspomaganie skupienia
i koncentracji dzieci.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podchodzili do wykonywania zadań i sprawiło im to wiele radości.