29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz odwiedziła Przedszkole Miej-skie nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, w którym przeczytała Bajkę o kocie w butach i wierszowane Teatrzyki z morałami.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o sprytnym kocie i dobrym Jasiu oraz o dwóch sios-trach,  które wędrowały w ponurym lesie szukając ziela, które czyniło ludzi bogatymi. Ukazanie dobra
i piękna w prezentowanych przez nauczyciela biblio-tekarza utworach uświadomiły dzieciom, że są to wartości najważniejsze, którymi trzeba kierować się na co dzień. Kto innym pomaga i ma czułe serduszko dla drugiego człowieka ten może się spodziewać wszystkiego najlepszego.

Podczas spotkania przedszkolaki odgrywały w pię-knych kostiumach scenki rodzajowe, śpiewały, tań-czyły oraz uczyły się kodowania z czarnym kotem w roli głównej.

W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypominamy, że czytanie dzieciom książek niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga w nauce poprawnego mówienia – rozwija język i słownictwo, a także wyobraźnię. Poszerza horyzonty myślowe oraz dostarcza wiedzy w wielu dziedzinach. Czytanie książek ożywia też uczucia, w tym zdolność do empatii. Głośne czytanie rozwija dzieci i buduje relacje.