W dniu 24.01.2023 r. w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku zostało zorganizowane i przepro-wadzone spotkanie edukacyjno-profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2023”. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali pogadanki nauczyciela biblio-tekarza. W swoim miniwykładzie online Dorota Karkowska skupiła się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach i stawach oraz ostrzegała przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic. Przypomniała również o zasadach zachowa-nia się na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności osób dorosłych w domu. Uświa-damiała młodym ludziom, na jakie zagrożenia są narażeni korzystając z portali społecznoś-ciowych, odbierając wiadomości z nieznanych źródeł, a zwłaszcza odpowiadając na nie.
Kolejnym punktem spotkania były zadania tematyczne: układanie haseł z „Pękającej kry lodowej”, klasyfikowanie planszy edukacyjnej według zasady „Bezpieczne - niebezpieczne zabawy zimowe” z naciskiem na przestrzeganie bezpieczeństwa, układanie zdań z rozsypanki wyrazowej i tworzenie kodeksu „Bezpieczny zimowy wypoczynek”, prezentowanie scenek sytuacyjnych oraz wykonanie gazetki informacyjno-edukacyjnej.

Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecz-nych zachowań podczas zimowego wypoczynku.

"Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe" pod tym hasłem Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz przygotowała wskazówki na nadchodzące ferie zimowe. https://tiny.pl/w44d3

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku - Przedszkole Miejskie nr 3