W pierwszej połowie lutego naszą placówkę odwiedzili uczniowie klasy 0 B z Publicznej Szkoły Podstawowa nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, dla których zajęcia pt. „Małe i duże europejskie podróże” poprowadziła nauczyciel bibliotekarz Patrycja Siemek.

Główne cele spotkania:
- wzbogacanie wiedzy z zakresu geografii Polski i Europy;
- wzmacnianie koncentracji uwagi;
- rozwijanie kompetencji czytelniczych.

Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z interaktywnym globusem, pomocą dydaktyczną pozyskaną przez placówkę w ramach programu BOM. Chętnie odszukiwali na nim państwa i odpowiadali na pytania prowadzącej, po czym ćwiczyli spostrzegawczość i koncentrację uwagi podczas układania puzzli – pocztówek z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Następnie odnajdywali wymienione państwa w interaktywnej książeczce Atlas Świata i wysłuchali przygotowanych na ten temat ciekawostek.

W drugiej części spotkania najmłodsi uczniowie odbyli edukacyjną podróż po świecie za sprawą Mówiącego Pióra Albik i wybranych przez siebie interaktywnych książeczek m.in.: Wszechświat, Człowiek i przyroda oraz Dinozaury. Każde dziecko miało okazję samodzielnie wypróbować interaktywne pióro i mogło miło spędzić czas na zabawie z książeczką poznając zawarte w niej ciekawostki. Dzięki tym działaniom dzieci nie tylko wzbogaciły wiedzę, ćwiczyły motorykę małą oraz umiejętność skupienia uwagi, ale też świetnie się bawiły.

Uczniowie podchodzili do wykonywania zadań z wielkim zaangażowaniem i przekonali się, że w bibliotece można aktywnie spędzić czas bez chwili nudy.