Zachodzące w świecie przyrody zmiany związane z nadejściem wiosny stanowiły doskonały punkt wyjścia dla zainicjowania kreatywnych zabaw dla dzieci. To również była świetna okazja do tego, by oswajać uczniów z kwestiami zmiany klimatu, ochrony środowiska i zachowaniami proekologicznymi. 21 marca uczniowie klasy Ia PSP nr 3 w Pułtusku uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez Dorotę Karkowską nauczyciela bibliotekarza. Po krótkim wstępie o działalności Biblioteki Pedagogicznej, pierwszaki obejrzeli film edukacyjny Oznaki wiosny i zmiany w przyrodzie, wysłuchali ciekawostek o wiośnie, odgadywali zagadki oraz sprawdzali swoją wiedzę poprzez przygotowany escape room. Po czym wsłuchiwali się w treść interak-tywnych mówiących książeczek serii Czytaj z Albikiem zdobywając i utrwalając wiedzę o Człowieku i przyrodzie oraz Wszechświecie. Następnym elementem skupiającym uwagę i kończącym zajęcia było wykorzystanie przez uczniów tabletów do rozwiązania wiosennej krzyżówki oraz zabawy na Magicznym Dywanie i przy Magicznej Ścianie interaktywnej do gier.