Zajęcia, które poprowadziła w dniu 20 czerwca br. Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz dla pierwszaków z pułtuskiej jedynki dotyczyły grzeczności na co dzień. Historyjka o niegrzecznym Królu Gnacie zapoczątkowała rozmowę o formach grzecznościowych. Dzieci stwierdziły, że grzeczność nie jest nauką łatwą, gdyż zasady dobrego wychowania dotyczą wielu sfer naszego życia. Aby kulturalnie zachowywać się w różnych okolicznościach, trzeba znać bardzo dużo reguł i sama znajomość zasad nie wystarczy, konieczna jest umiejętność ich stosowania a z tym bywa różnie. Prowadząca zajęcia utrwaliła z uczniami zwroty grzecznościowe i przeszła do utrwalania zasad dobrego wychowania. Następnie wychowawczyni dzieci przeczytała im za pomocą teatru kamishibai bajkę O rybaku i złotej rybce. Po wysłuchaniu bajki uczniowie oceniali postępowanie żony rybaka. Ostatnim punktem spotkania było czytanie z Albikiem i Magiczny Dywan. Podczas lektury interaktywnej uczestnicy poznali ludzkie ciało i zwierzęta z rożnych zakątków świata. Zabawa na Magicznym Dywanie dała upust energii nagromadzonej podczas części czytelniczo - wychowawczej. W zajęciach udział brały dzieci ukraińskie, które uczęszczają do PSP nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.