Na zaproszenie Pani Dyrektor Ewy Bochenek pracownicy biblioteki w dniu 5 maja przybyli do PSP im. Bł. Jana Pawła II
w Płocochowie na wieczornicę poświęconą patronowi szkoły, pt. „Dziękujemy za kanonizację Jana Pawła II”. Tydzień po kanonizacji zebrani licznie rodzice, mieszkańcy Płocochowa i zaproszeni goście wysłuchali wierszy i modlitw autorstwa uczniów tej szkoły. Odpowiedni nastrój zapewniła piękna dekoracja. Nadmienić trzeba, że uczniowie przygotowując się do kanonizacji Papieża zgłębiali wiedzę
o Nim, tworzyli prezentacje multimedialne, uczestniczyli w konkursach wiedzowych i artystycznych poświęconych jego młodości oraz tworzyli poezję.
W tym dniu, wszystkich uczniów, za włożoną pracę i miły sercu wysiłek nagrodzono, a nagrody wręczali: Henryk Kowalczyk - poseł, Wojciech Dębski – burmistrz Miasta Pułtusk i Maria Korbal – prezes ZNP. W dalszej części spotkania odbył się minirecital pieśni religijnych w wykonaniu Jolanty Krasa, której akompaniował na gitarze syn Rafał. Następnie absolwenci PSP w Płocochowie zaprezentowali utwory - Abba Ojcze, Miejcie nadzieję, Iść w stronę słońca oraz Barkę, w zaśpiewaniu której towarzyszyła im cała sala.
Na zakończenie Papieskiej wieczornicy na placu przed szkołą wypuszczono „światełka do nieba” w postaci lampionów.
To piękna i wzruszająca uroczystość, w której miło nam było uczestniczyć… Dziękujemy Pani Dyrektor i całej radzie pedagogicznej wraz z uczniami.