W dniach 8-15 maja odbył się XIX ogólnopolski Tydzień Bibliotek, inicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, pod hasłem Biblioteka – Świat w jednym miejscu.
Nasza placówka aktywnie włączyła się w obchody wydarzenia. Z tej okazji odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z Przed-szkola Miejskiego Nr 4 w Pułtusku, pt. „Podróż w świat fantazji” (podgląd zajęć), podczas których dzieci uczestniczyły w zabawach edukacyjnych na Magicznym Dywanie oraz z wykorzystaniem interaktywnych książeczek z mówiącym piórem Albik. Najmłodsi wysłuchali także bajki „Nie lubię książek. Koniec i kropka” autorstwa  E. Perry i S. Davey, mającej zachęcić maluchów do czytania po czym żywo dyskutowali o książkach.

Kolejnym punktem Tygodnia Bibliotek było rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Schwytaj Białego Kruka”, który miał na celu m.in. rozwijanie warsztatu pisarskiego oraz krzewienie polskiej i europejskiej kultury. Zadanie polegało na znalezieniu przez uczniów (z klas VI-VIII) najbardziej niezwykłej i najmniej znanej książki, przeczytania jej oraz napisania relacji ze swoich poszukiwań wraz z uzasadnieniem, dlaczego warto przeczytać właśnie tę pozycję. Konkurs cieszył sporym zainteresowaniem, a do biblioteki wpłynęły liczne prace. Każda na swój sposób wyjątkowa i interesu-jąca. Ostatecznie jury wybrało trzy najlepsze zgłoszenia, które oczarowały komisję (rozstrzygnięcie konkursu).

Wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli wziąć udział w akcji promującej czytelnictwo pt. „Podróż do książkowego świata” (Fb Biblioteki), mającej na celu poszerzenie horyzontów czytelniczych i zachęcenie do wypożyczania książek nieoczywistych, na które dany czytelnik być może sam nie zwróciłby uwagi. Uczestnik zachęcony cytatem z danej książki mógł wyru-szyć w podróż do wylosowanego książkowego świata.
Osoby odwiedzające bibliotekę chętnie brały udział w akcji i były bardzo zadowolone.

Na profilu facebookowym biblioteki także czekała niespodzianka dla czytelników. Został tam zamieszczony interaktywny quiz sprawdzający wiedzę na temat Mazowsza (link). Zaprezentowana forma edukacyjnej rozrywki cieszyła się dużym zainteresowaniem i bardzo przypadła do gustu wszystkim odwiedzającym profil.

Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece cieszył się dużą popularnością. Zarówno uczniowie jak i osoby dorosłe chętnie brały w nim udział.