Zajęcia Mit o Dedalu i Ikarze, czyli marzenia Uskrzydlają w ramach cyklu „Mity i legendy europejskie”.
W dniu dzisiejszym razem z uczniami z klasy II A z PSP nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Puł-tusku wyruszyliśmy w podróż do fascynu-jącego świata mitologii. Wykorzystując teatrzyk kamishibai, nauczyciel bibliotekarz Monika Korpak-Leśniewska przybliżyła dzie-ciom historię Dedala i Ikara.
Interaktywny quiz, pozwolił nam sprawdzić i utrwalić zdobytą wiedzę. W trakcie zajęć uczniowie stworzyli plakat ze skrzydłami. Każdy z uczniów miał możliwość stworzenia i przyklejenia do skrzydeł piórek, na których odnotował osobiste marzenia. Podczas lekcji rozmawialiśmy o tym, czy warto podążać za spełnieniem swoich marzeń oraz jak ważna jest odpowiedzialność za własne czyny.

Spotkaniu towarzyszyły dwa miłe akcenty: pierwsza wizyta Pani Dyrektor Anny Mieszkowskiej w naszej placówce, która przywitała przybyłych uczniów i nauczycieli oraz słodka niespodzianka świąteczna od uczestników zajęć.

Dziękujemy uczniom wraz z wychowawcami za odwiedziny i świąteczny upominek.