Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci sześciolatki z pułtuskiej czwóreczki przybyły w dniu 11.04.2024 r. do naszej placówki by poznać bibliotekę pedagogiczną, jej zbiory i pomieszczenia oraz wysłuchać baśni H.Ch. Andersena. Nauczycielka bibliotekarka Dorota Karkowska oprowadziła dzieci po bibliotece, pokazując im różne działy księgozbioru, a także wyjaśniając, jak można korzystać z różnych zasobów bibliotecznych. Dzieci miały okazję obejrzeć książki z różnych kategorii, od bajek po encyklopedie. Po zwiedzeniu biblioteki, wszyscy udali się do czytelni, gdzie nauczycielka bibliotekarka zaczęła czytać dzieciom baśń o Brzydkim kaczątku. Sześciolatki słuchały z zaciekawieniem, wspólnie odkrywając przebieg historii bohatera. Po zakończeniu czytania, dzieci miały okazję porozmawiać o baśni oraz zadawać pytania i rozwiązywać test interaktywny. Był to dla nich ciekawy i pouczający dzień, pełen fascynujących opowieści i zdobycia nowej wiedzy, że prawdziwe piękno tkwi w naszych sercach i działaniach, a nie tylko w naszym wyglądzie zewnętrznym. Ważne jest, aby nie oceniać innych ludzi po ich wyglądzie, ale patrzeć na to, jak się zachowują i jak traktują innych. Następnie nauczycielka bibliotekarka Patrycja Siemek zabrała dzieci i prowadziła ich przez baśniowe lasy, krainy smoków i zamki pełne tajemnic. Dzieci z uśmiechem na twarzach cieszyły się przygodą i były wdzięczne za tak niezwykłe doświadczenie. Była to niesamowita przygoda na Magicznej Ścianie Interaktywnej. Dzieci opuszczały bibliotekę z uśmiechem na twarzy i z nadzieją, że już niedługo będą mogły wrócić, by ponownie zanurzyć się w magicznym świecie książek.