W dniu 04 marca 2024 r. odbyło się kolejne spotka-nie sieciowców, tym razem na temat zachowań trudnych u dzieci. Na prośbę kierownik Filii BP zaproszenie przyjęła Pani Katarzyna Przewłocka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pułtusku, nauczyciel, doradca metodyczny, wykładowca, konsultant. Osoba z wieloletnim doświadczeniem w pracy z uczniami o obniżonej sprawności intelektual-nej, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jej wiedza i praktyka uczyniły to spotkanie niezwykle wartościowym i cennym dla licznie zgromadzonych nauczycieli. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z tematem szkolenia i omówić trudne sytuacje, z jakimi zazwyczaj muszą się mierzyć w swojej pracy z dziećmi. Prowadząca spotkanie przedstawiła różne metody i techniki radzenia sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci, systemy motywacyjne, podstawowe zasady w pracy nad zachowaniami trudnymi, które mogą być skuteczne w praktyce.

Spotkanie było bardzo inspirujące i pouczające dla uczestników, którzy zyskali nowe spojrzenie na problem zachowań trudnych u dzieci i nowe narzędzia, którymi mogą się posługiwać w swojej pracy. Dzięki spotkaniu sieciowcy zyskali możliwość wymiany doświadczeń i zdobycia nowej wiedzy na temat zarządzania trudnymi zachowaniami u dzieci.

Ankieta ewaluacyjna, opracowana i przeanalizowana przez koordynatora sieci Dorotę Karkowską pokazała, że wszyscy uczestnicy uważają szkolenie za bardzo przydatne i wartościowe. Respondenci podkreślali, że zdobyli nowe umieję-tności i narzędzia, które pomogą im radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci. Wielu uczestników doceniło profesjonalizm i zaangażowanie prowadzącej szkolenie. Jednocześnie pojawiły się również sugestie na przyszłość, dotyczące ewentualnych ulepszeń, takich jak bardziej praktyczne ćwiczenia czy dłuższy czas na dyskusje i wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami. Ogólnie jednak, wyniki ankiety potwierdzają, że szkolenie było bardzo udane i przyniosło oczekiwane efekty.