Zbliżają się święta, z tej to okazji nauczyciel bibliotekarz, Dorota Karkowska przygotowała i rozesłała do powiatowych placówek oświatowych prezentację multimedialną, na której znalazły się informacje dotyczące pochodzenia bożo-narodzeniowych zwyczajów i tradycji. W celu atrakcyjności prezentacji, nauczycielka bibliotekarka użyła różnych efektów dźwiękowych oraz animacji dostępnych w programie Genially. Dodatkowo stworzyła dla utrwalenia wiedzy quiz świąteczny, a w nim ciekawe nagłówki i grafiki za pomocą narzędzi dostępnych w programie Canva. Kolędy zamieszczone w prezentacji wprowadzą słuchaczy w nastrój Bożego Narodzenia.

Prezentacja multimedialna ma na celu edukację uczniów na temat polskich zwyczajów bożonarodzeniowych oraz promowanie kultury lokalnej.

Link do prezentacji   https://tiny.pl/c8kwq

Na zamieszczonych zdjęciach uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Obrytem, SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku, Przedszkola Miejskiego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, PSP nr 1 im. Klaudyny Potockiej i Miejskiego Przedszkola nr 3 przy Zespole Szkół nr 2 w Pułtusku oraz SP w Strzegocinie.