W związku z trwającym Tygodniem Bibliotek, w czwartek 11 maja odwiedzili nas uczniowie klasy VII a PSP nr 3 w Pułtusku wraz z wychowawczynią, p. Mał-gorzatą Załogą, w celu poznania naszej książnicy.
Uczniów przywitała kierownik Filii Joanna Sobocińska, która przybliżyła młodzieży początki powstania placówki, omówiła jej specyfikę i główne założenia funkcjonowania. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat dydaktycznych i kulturalnych form działalności instytucji, a także zapoznali się z ofertą konkursową skierowaną do szkół i placówek oświatowych. Wędrując po bibliotece poznali jej pomieszczenia
i wyposażenie oraz zbiory. Uczniowie zapoznali się
z Regulaminem BP, jednocześnie utrwalając zasady zachowania obowiązujące we wszystkich typach bibliotek, zarówno szkolnych jak i specjalistycznych.

Ważnym elementem spotkania było zaznajomienie uczniów z katalogiem elektronicznym placówki INTEGRO oraz kształtowanie umiejętności jego obsługiwania. Uczniowie bardzo chętnie wyszukiwali wskazane pozycje z kanonu lektur dla klas VII-VIII, sprawdzali ich dostępność, a następnie samodzielnie odnajdywali je na półkach. Ćwiczenia praktyczne okazały się atrakcyjną formą nauki.

W ostatniej części spotkania nauczyciel bibliotekarz Monika Korpak-Leśniewska zaprezentowała gościom interaktyw-ną pomoc dydaktyczną Magiczną ścianę, przy której uczniowie poprzez ruch i zabawę doskonalili umiejętności matematyczne oraz zręcznościowe, trafiając piłeczkami do celu.

Miłym akcentem kończącym wizytę uczniów w Bibliotece Pedagogicznej był prezent – prawdziwa uczta duchowa, przygotowany specjalnie dla nauczycieli bibliotekarzy z okazji ich poniedziałkowego święta. Piotr Sobieszczak i Emilian Głowacki wyrecytowali wiersze: Nic dwa razy Wisławy Szymborskiej i Na lipę Jana Kochanowskiego.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem recytacji chłopców oraz magii chwili. Dziękujemy uczniom klasy VII a i ich wychowawczyni za tak piękny wyraz uznania. Zapamiętamy to na długo…