Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej biblioteka-rze nauczyciele i emerytowani pracownicy biblio-tek pedagogicznych świętowali  na wspólnym wyjeździe do Teatru ROMA, oglądając przed-stawienie Mamma Mia! Musical reżyserowany przez WOJCIECHA KĘPCZYŃSKIEGO, zapewne na długo zapadnie w naszej pamięci. A choćby ze względu na muzykę ABBY, której najbardziej znane i lubiane piosenki z polskim tekstem (DANIEL WYSZOGRODZKI) można było usłyszeć w spektaklu - pięknej, zabawnej i romantycznej opowieści o miłości i szukaniu siebie...

Młoda Sophie chce się dowiedzieć, kto jest jej ojcem. Nie jest to takie łatwe, bo kandydatów jest aż trzech. Donna, jej mama, do tej pory sama radziła sobie ze wszystkim, a poszukiwania Sophie ożywiły jej wspomnienia. Wszystko dzieje się na pięknej i słonecznej greckiej wyspie, w niesamowitej oprawie muzycznej. Spektakl zaczyna się wyświetleniem na ekranie miłej stewardessy (Barbara Kurdej-Szatan), która pokazuje, czego nie robić w trakcie przedstawienia, czyli standardowe „wyłącz telefon”, „nie nagrywaj”, ale w zabawnej i miłej formie. Po tym krótkim wstępie widzimy część wprowadzającą w klimat. W tle, na dużym ekranie, wyświetla się podróż wszystkich bohaterów na wyspę. Po tym wstępie dzieją się cuda! Widz, dzięki ruchomej, ledowej platformie (wielki ekran, który dzielił się na części (PIOTR SZABLIŃSKI, ADAM KELLER), mógł naprawdę poczuć się jak w Grecji... Niesamowite i różnorodne ustawienie ekranów dawały efekt dopełnienia całego klimatu spektaklu. Pełen kolorów i głębi. Także ruchoma scenografia robiła niezwykłe wrażenie (MARIUSZ NAPIERAŁA). Niesamowite!  Pensjonat Donny, który poruszał się i zmieniał w zależności od danej sceny na oczach widza. Surferzy szalejący na falach, pływająca łódka, robiły wrażenie. Raz byliśmy na podwórzu, a za chwilę w pokoju Donny. Oprawa świetlna dodawała pięknego klimatu (MARC HEINZ) i podkreślała całość. Zachód słońca, dobijające (od podłogi) morskie fale tworzyły realistyczny efekt. Układy taneczne, piękny śpiew, perfekcyjnie odegrane emocje, uczucia, to wszystko sprawiło, że spektakl był niezwykły i raz jeszcze chciałoby się go obejrzeć.

W tym dniu nie zabrakło życzeń i podziękowań złożonych przez Panią Dyrektor dla nas nauczycieli nie pracujących przy tablicy ale wspomagających tych pracujących w szkołach.