W dniu 10 grudnia 2010 r. w naszej placówce odbył się Wieczór obrzędowy wyczarowujący symbole i obyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Spotkanie zorganizowane dla nauczycieli przez nauczycieli przebiegło w ciepłym, świątecznym nastroju. Uroku dodała tematycznie związana dekoracja pomieszczenia, wykonana przez naszą koleżankę Joannę Sobocińską. Przybyłych gości powitała i złożyła im życzenia świąteczne kierowniczka biblioteki Izabela Kosiorek.

Autorka zaprezentowanego scenariusza Pani Krystyna Pawłowska oraz Panie Dorota Karkowska, Alicja Gorczyńska, Hanna Janczak i Teresa Kopka, a także uczennice Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku - Justyna Kmiołek i Ewa Kisielewska przeniosły gości "wehikułem czasu" w odległe lata powstawania symboli i tworzenia się tradycji bożonarodzeniowych. Pokazano Wigilię od zamierzchłych czasów po współczesność w wybranych fragmentach utworów prozy, widzianą oczami najwybitniejszych polskich poetów (M. Konopnickiej, J. Słowackiego, C. Norwida, W. Reymonta, F. Chopina). Nie zabrakło również wspólnie śpiewanych kolęd, wigilijnych przesądów i wróżb, dowcipów bożonarodzeniowych i życzeń składanych gościom na wesoło.

Po uczcie duchowej goście zostali zaproszeni na wigilijny poczęstunek, któremu towarzyszyły rozmowy, wspomnienia inspirowane przez samych uczestników. Wyjątkowy nastrój, jaki panował tego wieczoru, na długo pozostanie w naszej pamięci i na fotografii, gdzie uwieczniła całe wydarzenie koleżanka Renata Lipińska-Stasiak.

Fotoreportaż w GALERII